Rezervasyonunuz alınmıştır. En kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.

+90 374 222 0 777

info@soyluotel.com

Gölcük

Otelimizden 14 km uzaklıkta kenarında kartpostallara konu olan devlet konuk evi bulunan doğa harikası bir yerdir. Döşeme taş olan yürüme yolunun sol tarafında muhteşem göl manzarası sağ tarafında ise zengin çeşitliliğe sahip orman manzarasını izleyerek yürüyüş yapabilirsiniz. Ayrıca göl kenarlarında bulunan mesire yerlerinde piknik ve sportif olta balıkçılığı yapabilir, bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. Birde bazı zamanlarda ağaç tepelerinde yaşayan sincapların sizlere kendilerini gösterdiklerini de eklemeden geçmeyelim.

Abant

Otelimizden 33 km uzaklıkta Abant Dağları üzerinde bulunan tabii bir göldür.
Göl çevresi zengin bir bitki örtüsüne sahiptir. Ayrıca gölde endemik bir tür olan ve litaretüre de geçen Abant Alabalığı (Abant Alası) bulunmaktadır. Bu tür özellikle balık meraklıların büyük ilgisini çekmektedir.
Girişinde bulunan Abant Doğal Yaşam Müzesinde Abant Bölgesinde yaşayan vahşi hayvanların, yetişen bitki ve çiçeklerin örneklerini gözlemleyebilirsiniz.
Ayrıca piknik,kamp, sportif olta balıkçılığı,doğa yürüyüşü, bisikletle, atla faytonla gezinti, yamaç paraşütü yapılacabilecek aktiviteler arasında yer almaktadır

Yedigöller

Otelimize 44 km uzaklıkta Türkiye’nin ilk milli parklarından olan ve özellikle sonbahar aylarının sembol yeri yedigöller doğa severler için vazgeçilmez bir yer konumundadır. Bünyesinde birçok yabani hayvan ve bitki türlerinin içinde bulunduğu Büyükgöl, Seringöl,Deringöl, Nazlıgöl, Sazlıgöl, İncegöl, Küçükgöl olmak üzere 7 ayrı göle sahiptir. Doğa yürüyüşü, sportif balıkçılık yapabilir, muhteşem doğayı çektiğiniz fotoğraflarla ölümsüzleştirebilirsiniz. Ayrıca mesire yerinde piknik yapıp, kamp kurma gibi reaktif faaliyetler de bulunabilirsiniz.

Kartalkaya

Otelimize 40 km uzaklıkta Köroğlu Dağları’nın zirvesinde yer alan Kartalkaya, Türkiye’nin kış turizminde akla ilk gelen kayak merkezleri arasında yer almaktadır. Bünyesinde uluslararası standartlara uygun birçok pist bulundurmaktadır. Kendine hayran bıraktıran doğası ve her türlü kar sporuna elverişli yapısı ile doğa severlere muhteşem imkanlar sunmaktadır. Ayrıca cevresindeki yayla ve milli parklarda piknik yapıp kamp kurarak doğayla iç içe olabilirsiniz.

Mudurnu Evleri

Otelimize 51 km uzaklıkta bulunan Mudurnu , birkaç yüz yıl öncesinin sivil mimari özellikleri günümüze kadar ulaştırması nedeniyle kentsel SİT alanı ilân edilmiştir. İlçenin tarihini ve kültürünü yansıtan bu evler koruma altına alınmıştır. Tarihi evlerin özellikle kapı ve pencerelerinde Osmanlı ağaç işçiliğinin en güzel örneklerine rastlanır. Evlerin üzerleri genellikle ahşap kırma çatılı ve alaturka kiremitlidir. Güler yüzlü insanların misafirperverliği eşliğinde yöresel yemeklerin ve Mudurnu’ya özgü saray helvasının tadına bakabilirsiniz.

Yıldırım Bayezid Camii

Otelimize 2,9 km uzaklıkta olan Yıldırım Bayezid tarafından 1382 yılında yaptırılan medrese ve kütüphaneden oluşan külliyenin merkezidir. Dilerseniz meşhur İzzet Baysal Caddesi’nden de kısa bir yürüyüş yaparak ulaşacağınız tarihi yapıya vardığınızda camiinin cevresinden Bolu’yu seyredebilir, hemen yakınındaki taşhanda bir çay içebilirsiniz, bol bol fotoğraf çekebilirsiniz