D100 Karayolu Üzeri, Merkez/Bolu +90 374 222 0 777
Soylu Otel
#

Bolu Abant: Türkiye'nin en güzel göllerinden biri

Bolu'nun Mudurnu ilçesinde bulunan Abant Gölü, Türkiye'nin en güzel göllerinden biridir. 1350 metre yükseklikte yer alan göl, 125 hektarlık bir alana sahiptir ve çevresinde 1400-1700 metreye varan tepeler yer almaktadır.


Abant Gölü, tatlı suları ve eşsiz manzarasıyla her yıl binlerce ziyaretçiyi kendine çekmektedir. Göl çevresindeki ormanlar, çam, göknar, kayın, gürgen ve karışık türde ağaç türlerinden oluşmaktadır. Bu ağaçlar göle eşsiz bir güzellik katmaktadır. Gölün içinde ise yayın balığı, sazan ve alabalık gibi balık türleri yaşamaktadır.


Abant Gölü, yılın her mevsimi ziyaretçilerine keyifli vakit geçirme imkanı sunmaktadır. Yaz aylarında göl çevresindeki piknik alanları ve mesire alanları ziyaretçilerle dolup taşmaktadır. Kış aylarında ise göl çevresindeki kar manzarası eşsiz bir güzellik sunmaktadır.


Bolu Soylu Otel

Abant Gölü'nde yapabileceğiniz aktiviteler şunlardır:: Piknik yapmak, Kamp yapmak, Bisiklet sürmek, Doğa yürüyüşü yapmak, Balık tutmak,
Abant Gölü'ne ulaşım oldukça kolaydır. Bolu şehir merkezinden kalkan minibüsler ile göle ulaşabilirsiniz. Abant Gölü, Bolu'yu ziyaret edenlerin mutlaka görmesi gereken yerlerden biridir. Doğal güzellikleri ve aktivite seçenekleri ile ziyaretçilerine unutulmaz bir deneyim sunmaktadır.


Soylu Otel, Bolu şehir merkezine yakın bir konumda yer almaktadır. Şehrin tüm doğal güzelliklerine kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.